http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/09/MG_0150-Copy.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2018/04/inaczej_2018.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/MG_3156.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_20170310_120356.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Podkarpacki-Mityng-Pywacki-Olimpia-d-Specjalnych-w-Kolbuszowej-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Nasi-zawodnicy-na-meczu-Resovii-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0129-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0014-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSCN5624-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0334.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSC09688.jpg

Ich artystyczne marzenia

Takie konkursy pomagają ich uczestnikom rozwijać zdolności. I choć przyznano nagrody i wyróżnienia, to naprawdę wszyscy byli tego dnia zwycięzcami
Młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych położonych na terenie całego województwa wzięła udział w konkursie, który odbył się z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Konkurs „Radosne słowo. Wiersz łub piosenka dla mamy” zorganizowany był przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu, a został adresowany do uczniów szkół kształcenia specjalnego i zespołów szkół integracyjnych.
– Celem tego konkursu było nie tylko upowszechnienie twórczości literackiej i rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury u dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ale także realizacja ich marzeń artystycznych i pokonanie lęku związanego z występem publicznym -mówi Dorota Mazur, nauczycielka w SOSW nr 1, która wraz z Katarzyną Obłoczyńską wzięły na siebie ciężar organizacji tego wydarzenia. Udział w tym niezwykłym konkursie zgłosiły placówki z Przemyśla, Brzozowa, Frysztaka, Strzyżowa, Ropczyc i Lubaczowa.
Jurorzy pod kierunkiem muzyka i surdopedagoga Anny Wiatrowskiej-Wawro, którzy oceniali wszystkie prezentacje, mieli twardy orzech do zgryzieni. Musieli brać pod uwagę nie tylko poprawność i płynność deklamacji, czy muzykalność wykonawców, ale także ogólne wrażenie artystyczne. A niektóre z prezentacji wzruszały niemalże do łez.
Jak podkreślała przewodnicząca jury, nie nagrody i miejsca były w tym konkursie najważniejsze, bo wszyscy uczestnicy zasłużyli na szacunek i uznanie. Niemniej jednak regulamin przewidywał przyznanie nagród i wyróżnień.
Pierwsze mjejsce zajął Filip Gwóźdź z Ropczyc, drugie miejsce przyznano Agnieszce Hajduk ze Strzyżowa, a trzecie – Krzysztofowi Baranowi, który także reprezentował ośrodek z Ropczyc Wyróżnienia otrzymali Sylwia Ciepła z Lubaczowa i Piotr Wróbel z Przemyśla. Specjalne wyróżnienie jurorów powędrowało do Pawła Dąbrowieckiego z Brzozowa. Laureaci otrzymali atrakcyjne i nagrody, a każdy z uczestników dyplom i upominek.
– Dziękujemy wszystkim sponsorom, szczególnie prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie, staroście przemyskiemu Janowi Pączkowi, Izbie Celnej w Przemyślu, firmie Auto-Styl Kisała, Bankowi Spółdzielczemu w Bełchatowie, Delikatesom Centrum, firmie Greinplast oraz Carrefour Polska. Bez nich ten konkurs nie mógłby się udać – podkreśla Katarzyna Obłoczyńską.
źródło: nowiny24.pl
Galeria zdjęć z konkursu do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *