http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/09/MG_0150-Copy.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2018/04/inaczej_2018.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/MG_3156.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_20170310_120356.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Podkarpacki-Mityng-Pywacki-Olimpia-d-Specjalnych-w-Kolbuszowej-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Nasi-zawodnicy-na-meczu-Resovii-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0129-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0014-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSCN5624-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0334.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSC09688.jpg

Sportowe

MARATON PŁYWACKI

W dniu 2 maja 2017 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla został zorganizowany Maraton Pływacki z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W maratonie wzięła udział trzy osobowa reprezentacja naszego Ośrodka w składzie Krzysztof Czajka, Łukasz Zaleski i  Wiktor Kisiel.   Uczniów do maratonu przygotowała nauczycielka Sabina Pakosz.  Zawody miały  na celu  przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w ciągu  jednej godziny. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i uzyskali wyniki porównywalne z osobami pełnosprawnymi, co zasługuje na jeszcze większe uznanie . Po zakończonym maratonie  uczniowie  otrzymali pamiątkowe medale.

GRATULUJEMY!!!

RODZINNY TRENING KSO

9 maja mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział we wspólnych zajęciach sportowych prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu Kluby Sportowe Orange (KSO). Tegoroczna edycja Rodzinnego Treningu skierowana jest do zaledwie 50 klubów w całym kraju. Naszą placówkę odwiedziły trenerki projektu Pani Katarzyna i Małgorzata ze specjalnym pakietem ćwiczeń i zabaw.

Program podzielony był na 2 części – pierwszao charakterze ogólnorozwojowym, w drugiej zadania skoncentrowane były wokół kilku dyscyplin w tym lekkoatletyki,  koszykówki, piłki nożnej. Atmosfera jaką tworzą nasi podopieczni już od lat wzbudza podziw i zachwyt osób, które mają szczęście współpracować z reprezentacją SOSW nr1. Nie inaczej było tym razem. Pozytywna energia, doskonała zabawa i nie znikające uśmiechy z twarzy naszych uczniów potwierdzają słuszność działań edukacyjno-wychowawczych, które podejmujemy.

Aktywizacja ruchowa naszych podopiecznych, zawodników UKS Gladiator to główny cel pracy nauczycieli wychowania fizycznego w Ośrodku. Obecność w programie KSO daje nam szeroki wachlarz możliwości realizacji pasji i zamiłowań sportowych uczniów. Rodzinny Trening to kolejna, bardzo udana impreza sportowa przeprowadzona przez UKS Gladiator
i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu.

W przygotowaniach imprezy udział brali: Joanna Bryzek, Rafał Mach, Tomasz Bandrowicz
i Piotr Pająk. Podziękowania za opiekę medialną składamy Portalowi Przemyskiemu. Zdjęcia wykorzystane na potrzeby materiału są autorstwa Pani Anny Fortuny.

I INTEGRACYJNA OLIMPIADA SPORTOWA 2017

5 kwietnia 2017 roku reprezentanci UKS Gladiator, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1  w Przemyślu wspólnie z zawodnikami z zaprzyjaźnionych klubów UKS Jagielonka Medyka i UKS Aktyna Piątka wzięli udział w I Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej. Zawody w całości sfinansowane zostały ze środków Fundacji Polsat i były podsumowaniem programu zajęć sportowych w ramach projektu Polskich Nadziei Olimpijskich, w których udział bierze UKS Gladiator.

Do zawodów przystąpiło 30 zawodniczek i zawodników, którzy podzieleni na zespoły dwu-osobowe, rywalizowali w trzech konkurencjach:

 • 1 minutowy bieg wahadłowy na odcinku 10 m – wynik każdego ze startujących mierzony był z dokładności do jednego metra,
 • Badminton gra deblowa – zespoły podzielono na 3 grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów 11 punktowych,
 • Rowerowa jazda na czas na trenażerze multimedialnym BKOOL – kolarskie wyzwanie prowadzone było na hiszpańskim wirtualnym torze kolarskim LUIS PUGI w Walencji. Każdy ze startujących w czasie 2 minut do przejechania miał jak najdłuższy dystans.

Rywalizacja sportowa była ściśle uzależniona od zespołowej kooperacji jej uczestników. Punkty zdobywane w każdej z konkurencji wzbogacały wspólne konto zespołu, a ich łączna liczba decydowała o końcowym miejscu w zawodach.

Nasza placówka reprezentowana była przez grupę 15 uczniów:

 1. Krzysztof Czajka
 2. Wiktor Kisiel
 3. Łukasz Zaleski
 4. Andrzej Płaza
 5. Paweł Wróbel
 6. Paweł Najda
 7. Angelo Malinowski
 8. Bogdan Wojdyła
 9. Beata Wojdyła
 10. Katarzyna Wojdyła
 11. Barbara Wojdyła
 12. Iwona Wojdyła
 13. Kamila Guziec
 14. Piotr Wojdyła
 15. Norbert Szal

Opiekunami zawodników i koordynatorami przedsięwzięcia byli: Małgorzata Biłas, Arkadiusz Mach, Maciej Zagulak, Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk.

Gorąca atmosfera towarzyszyła każdemu startowi. Zawodnicy niczym „Mistrzowie Świata” pokazali wolę walki, zaciętość i nieustępliwość. Wiele ze startów zakończone zostały wspaniałymi rekordami osobistymi. Gratulujemy!!!

Na pochwałę i wyróżnienie zasługują wszyscy startujący. Ich zaangażowanie, poświęcenie trud i wysiłek wkładany w każdy indywidualny start ale również postawa fair-play względem konkurentów sportowych w tym wsparcie i współpraca ze swoimi partnerami z zespołu zasługują na Wielkie Brawa!!!

Spośród 15 zespołów rywalizujących w Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej miejsca medalowe przypadły:

I miejsce         Julia Toś – Piotr Wojdyła

II miejsce       Andżelika Kniaź – Wiktor Kisiel

III miejsce      Aleksandra Woźniak – Bogdan Wojdyła

Uczestnicy olimpiady przebiegli łącznie ponad 5 km, przejechali na rowerze ponad 32 km
i rozegrali 66 setów.  Serdecznie Gratulujemy J

Jest nam niezwykle miło, że po raz kolejny podejmowane przez UKS Gladiator i SOSW nr1 w Przemyślu działania na rzecz propagowania rekreacji ruchowej i promocji zdrowego stylu życia wśród naszych podopiecznych spotykają się z ich ogromnym zainteresowaniem
i zadowoleniem. I Integracyjna Olimpiada Sportowa to kolejny dowód, że kierunek pracy
i działań kadry nauczycielskiej, osób bezpośrednio zaangażowanych  jest właściwy i słuszny.

Pragniemy złożyć gorące podziękowania dla Fundacji Polsat za wsparcie i zaufanie jakim obdarzyli Uczniowski Klub Sportowy Gladiator. Nasza obecność w programie Polskich Nadziei Olimpijskich to ogromne wyróżnienie dla klubu. Dzięki Waszej pomocy możemy
w pełni realizować pasje i zamiłowania sportowe naszych podopiecznych. Dziękujemy!!!