http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/09/MG_0150-Copy.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/IMG_6692.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/MG_3156.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_20170310_120356.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Podkarpacki-Mityng-Pywacki-Olimpia-d-Specjalnych-w-Kolbuszowej-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Nasi-zawodnicy-na-meczu-Resovii-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0129-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0014-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSCN5624-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0334.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSC09688.jpg

Z życia ośrodka

Wielki finał Pucharu Orange

W ostatni weekend października reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr1 w Przemyślu, zawodnicy UKS Gladiator wzięli udział w wielkim finale Pucharu Orange. To podsumowanie naszej dwuletniej, wspaniałej przygody sportowej
w programie, dzięki któremu nasi podopieczni mogli w sposób nieograniczony rozwijać swoje pasje i zamiłowania sportowe.

Tegoroczna edycja Pucharu Orange to już historia jednak emocje jej towarzyszące na długo jeszcze będą z nami. Całe przedsięwzięcie uświetniła obecność gwiazd polskiego sportu. Na zaproszenie organizatorów do hali OSiR Włochy w Warszawie przybyły znakomite postaci. Milena Radecka, Jerzy Dudek, Marcin Urbaś, Tomasz Jankowski czy Artur Siódmiak to osoby, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Gościem specjalnym była Natalia Madaj – złota medalista igrzysk olimpijskich z Rio 2016 w wioślarstwie. Możliwość wspólnych zajęć w tak doborowym towarzystwie uskrzydlała wszystkich bez wyjątku.

Wśród wyróżnionych znalazło się 10 najlepszych klubów programu Kluby Sportowe Orange z całej Polski:

 • UKS Gladiator Przemyśl – Przemyśl, woj. Podkarpackie
 • SKS przy Zespole Szkół w Wilkanowie – Wilkanów, woj. Dolnośląskie
 • UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie
 • UKS Spartakus – Prochowice, woj. Dolnośląskie
 • MUKS Halny – Kamienica, woj. Małopolskie
 • SKS Jedynka Wodzisław Śląski – Wodzisław Śląski, woj. Śląskie
 • SKS Bulko – Bulkowo, woj. mazowieckie
 • UKS Hercules Brzostek – Brzostek, woj. Podkarpackie
 • Błonie Barwice – Barwice, woj. Zachodniopomorskie
 • UKS Żaki Bircza – Bircza, woj. Podkarpackie.

120 zawodniczek i zawodników wraz z trenerami, ambasadorami KSO, kibicami stworzyli niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Była moc, energia
i ogień!!!

Program imprezy był niezwykle napięty. Podczas finałowej rozgrywki uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji w tym wziąć udział w warsztatach PARKOUR, prowadzonych przez doświadczonych znawców tematu.

Rywalizacja sportowa podzielona została na 2 etapy – eliminacje, w których udział wzięła cała dziesiątka i ścisły finał dla 4 najlepszych klubów eliminacji. Zadania finałowe zaproponowane przez trenerów KSO wymagały od jej uczestników znakomitego przygotowania motorycznego, bardzo dobrej kondycji ale również doskonałej komunikacji
i współpracy w zespole.

W pierwszej części imprezy każda z drużyn do zaliczenia miała 10 stacji, a na każdej z nich szalone ćwiczenia. Zawodnicy uwijali się jak w ukropie, w pocie czoła, niesieni gorącym dopingiem kibiców, trenerów, rodziców zaliczali kolejne ćwiczenia. Na każdym stanowisku panowało szalone tempo pracy, złożoność poszczególnych ćwiczeń wymagała od każdego
z finalistów ogromnego skupienia, odpowiedniej reakcji i zespołowości.  „Padnij, powstań, przeskocz, zmień pozycję, podaj piłkę w prawo, biegnij w lewo”  – te komendy na długo zapadną w pamięci jej uczestników. Prowadzenie w klasyfikacji zmieniało się po każdej rundzie i nikt do końca nie mógł być pewny awansu do ścisłego finału, w którym miejsca czekały tylko dla 4 pierwszych ekip.

Po niezwykle zaciętych, emocjonujących występach nasza kadra zakończyła swój występ na I etapie, plasując się na miejscach V-X. W finale triumf odniosła reprezentacja UKS przy Gimnazjum w Giżycku, broniąc tytułu sprzed roku, drugie miejsce dla UKS Hercules Brzostek, a miejsce trzecie przypadło ekipie z MUKS Halny z Kamienicy. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

UKS Gladiator reprezentowany był przez: Katarzyna Wojdyła, Barbara Wojdyła, Beata Wojdyła, Kamila Guziec, Gabriela Huk, Emilia Hanas, Angelo Malinowski, Bogdan Wojdyła, Wiktor Kisiel, Paweł Wróbel, Łukasz Zaleski, Krzysztof Czajka oraz trenerzy Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk. Było nam również niezmiernie miło gościć rodzica Panią Monikę Hanas.

Z życia biblioteki

Jesienne Spotkanie z Poezją

24 października 2017 po raz dziewiąty w naszej szkole  mieliśmy okazję spotkać się z poezją i  jej twórcami. Pozwoliliśmy, aby piękne strofy przeniosły nas w miejsca, gdzie kolorowa jesień  przemieniła już całe otoczenie. P Dyrektor W. Rewer wprowadził nas w klimat jesieni, nastrojowymi piosenkami, p Monika Lach –poetka,  swoimi wierszami opowiedziała nam o jesieni w Przemyślu. Niespodzianką dla wszystkich były „Jesienne przemyślenia” naszej uczennicy Justyny Kruk, specjalnie przygotowane na to spotkanie. Justyna podzieliła się swoim doświadczeniem i opowiedziała nam gdzie i jak rodzą się wiersze. „Jesienne  Spotkanie z Poezją” zakończyliśmy wykonaniem witraży z kolorowych  liści. Do zobaczenia za rok o tej samej porze roku !

Spotkanie przygotowały   B.Zaleska i M. Jaworek

„Jesienne przemyślenia”

Jesień do nas przyszła… także do Przemyśla!                                                                                                    Wietrzyk wieje, przechodzi lekki dreszczyk i szumią knieje.

Jesień złocisto-czerwona. Wrzesień, twarz rozmarzona…                      Ty ją znasz i w swoim sercu masz.

Skończył się wrzesień, mamy piękną, złocistą jesień.                               Jesień przecudna i mniej marudna.                                                           Drzewa ubarwione; trawy już nie zielone.

                  Autor: Justyna Kruk

Z wizytą u Prezydenta Przemyśla

  Ostatnie sukcesy sportowe uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu – zawodników UKS Gladiator znalazły uznanie u najwyższych władz miasta. Na zaproszenie Pana Roberta Chomy Prezydenta Przemyśla do magistratu przybyli medaliści X Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Trzciance /1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe/ oraz VI Podkarpackiego Mityngu Kolarstwa Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu .

Wizyta przebiegła w niezwykle serdecznej atmosferze. Podczas spotkania Prezydent złożył gratulacje zawodnikom za ich osiągnięcia sportowe, doceniając trud i wysiłek młodych kadrowiczów i ich trenerów – Piotra Pająka i Tomasza Bandrowicza, życząc im w przyszłości wielu sukcesów. Doceniona została również praca Dyrekcji Ośrodka, dzięki której realizacja szerokiej oferty sportowo-rekreacyjnej w placówce ma tak wiele wyróżnień.

Przed młodzieżą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu kolejne poważne wyzwanie sportowe. W dniach: 27-28 października br. zawodnicy UKS Gladiator wezmą udział w Wielkim Finale programu Kluby Sportowe Orange
w Warszawie. Spośród 100 klubów biorących udział w przedsięwzięciu, UKS Gladiator jest zdecydowanym liderem projektu, a w najbliższym tygodniu będzie rywalizować w grupie 10 najlepszych klubów.

Warsztaty biblioterapeutyczne

W dniu 17.10.2017  odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne , w których uczestniczyli wychowankowie z naszego Internatu. Razem z nami w warsztatach wzięła udział  Pani Aneta Zaleszczyk wraz z dziećmi ze świetlicy szkolnej. Temat warsztatów poświęcony był plotce. Wysłuchaliśmy opowiadania Madonny pt. Jabłka Pana Pheabody’ego,  a następnie  wykonaliśmy prace plastyczne. Warsztaty poprowadziła Pani Agnieszka Biedroń w Bibliotece Pedagogicznej. Nasza Justyna Kruk  napisała wiersz o plotce, który przekazała Pani Agnieszce. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się zajęcia. Wyjście  na warsztaty biblioterapeutyczne zorganizowały Pani Edyta Liweń i Pani Alicja Gierczak.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 października 2017r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość otworzyła Dyrektor Ośrodka Pani Dorota Wiech-Iwaneczko.

Szanowni Goście !

W imieniu Rady Pedagogicznej, Rodziców, Młodzieży, Pracowników Administracji i Obsługi oraz własnym z wielkim wzruszeniem witam wszystkich Państwa, którzy przyjęli zaproszenie i zechcieli swoją obecnością uświetnić naszą uroczystość. Dzisiejsze wydarzenie ma szczególne znaczenie w życiu naszej szkolnej społeczności, mamy aż dwa powody do świętowania: uczczenie Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie Pierwszoklasistów.

Nasz ośrodek zajmuje się wszystkimi uczniami. Wychodzimy z założenia, że każdy uczestnik społeczności szkolnej jest jednakowo godny szacunku. W naszym Ośrodku priorytetem dla nas jest wszechstronny rozwój i zadowolenie młodzieży, skupiamy się więc na  realizacji motta: „Nie każdy musi być matematykiem, biologiem, inżynierem czy lekarzem,

ale każdy, dla dobra swojego i innych, musi być człowiekiem”.

Szanowni Państwo wizerunek Ośrodka tworzą uczniowie, nauczyciele, a także rodzice. Bardzo pomocne jest również dla nas wsparcie władz oświatowych, samorządowych, kościelnych oraz wszystkich przyjaciół i sprzymierzeńców Ośrodka, którzy nigdy nie byli obojętni wobec tak ważnej sprawy jaką jest wychowanie młodego pokolenia.

Po przemówieniu odbyło się Pasowanie na ucznia. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przyspasabiającej do Pracy, który  uświetnił ten szczególny dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.

Na zakończenie głos zabrała p.Dyrektor Dorota Wiech-Iwaneczko, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. „… Z okazji naszego święta chciałabym więc wszystkim Państwu podziękować za twórczą pracę i przyjazną atmosferę. Bez Was nasz Ośrodek nie istniałby. Dlatego tez w tym szczególnym dniu za szczególne osiągnięcia w pracy pedagogicznej, w podziękowaniu za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli nauczyciela chciałabym wręczyć nagrody dyrektora Ośrodka.    Szczególne podziękowania kieruje również do pracowników administracji obsługi życząc, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów, rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji”.

Lista nauczycieli, którzy otrzymali nagrody Dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej w roku szkolnym 2017 – 2018.

 1. Grodecka – Opaluch Katarzyna
 2. Chorążykiewicz Małgorzata
 3. Charchalis – Budzińska Aneta
 4. Czuchman Małgorzata
 5. Biłas Małgorzata
 6. Głuszyk Ewa
 7. Błońska Aneta
 8. Mach Rafał
 9. Kuniec Alicja
 10. Wojtowicz Alina
 11. Kopańska Elżbieta
 12. Kopeć Elżbieta
 13. Kapłon Joanna
 14. Chuda Piotr
 15. Rewer Wojciech
 16. Olchowa Krystyna
 17. Obłoczyńska Katarzyna
 18. Jankowiak Monika
 19. Mach Wioleta
 20. Poleszczuk Lucyna
 21. Wolańczyk Barbara
 22. Korpecka – Dyjak Sylwia
 23. Kogus Małgorzata
 24. Bandrowicz Tomasz
 25. Madejska – Gamanda Ewa
 26. Maciak Przemysław
 27. Sadowy Irena

Lista pracowników Administracja i obsługa, którzy otrzymali nagrody Dyrektora w roku szkolnym 2017 – 2018.

 1. Fiń Marta
 2. Strójwąs Halina
 3. Rewer Małgorzata
 4. Łach Józefa
 5. Świetlicka Alicja
 6. Fronc Stanisław
 7. Burak Robert
 8. Pipski Witold
 9. Bąk Krzysztof
 10. Kędzior Monika
 11. Szczepańska Irena
 12. Oleś Małgorzata
 13. Oleś Janina
 14. Fedków Dorota
 15. Święcka Danuta
 16. Furtak Beata
 17. Fedków Bogdan

 

WYJAZD DO KOMAŃCZY

W dniu 7 października 2017 r. uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszego Ośrodka wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Różaniec do granic”.  Akcja miała za cel modlitwę różańcową wokół granic naszej Ojczyzny o pokój dla Polaków  i uchronienie od wszelkich konfliktów zbrojnych. Naszym punktem modlitwy była Komańcza. Tam modliliśmy się wspólnie podczas Mszy Świętej przy kościele rzymskokatolickim.  O godz. 14.00 rozpoczęliśmy ze wszystkimi Polakami modlitwę różańcową. Następnie odbyliśmy pieszą wędrówkę do cerkwi grekokatolickiej i prawosławnej odmawiając kolejne części  różańca. Nasz pobyt w tym dniu na modlitwie różańcowej w Komańczy  wpisał się w historyczne wydarzenie naszego kraju na rzecz pokoju.

VI Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

W dniu 28-09-2017 r. reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr1 w Przemyślu, zawodnicy UKS Gladiator, wzięli udział w VI Podkarpackim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu.

Nasi reprezentanci rywalizowali w wyścigach ze startu wspólnego na dystansie 2 km. Kadra w składzie:

 • Emilia Hanas – III miejsce
 • Krzysztof Czajka – I miejsce
 • Łukasz Zaleski – I miejsce
 • Wiktor Kisiel – II miejsce
 • Andrzej Płaza – I miejsce
 • Paweł Wróbel – I miejsce
 • Bogdan Wojdyła – I miejsce

wywalczyła łącznie 7 medali w tym: 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy. GRATULACJE !!!

Grupa prowadzona jest przez nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Pająka. Dodatkowe zajęcia z kolarstwa realizowane są w ramach projektu Fundacji PZU Poprzez Sport do Samodzielności, programu Polskie Nadzieje Olimpijskie przy wsparciu Fundacji Polsat.  Dziękujemy !

SPOTKANIE Z JERZYM DUDKIEM

19 września 2017 r, odwiedził nas Jerzy Dudek, jeden z najlepszych bramkarzy świata, były reprezentant Polski, zwycięzca Ligii Mistrzów UEFA.

Spotkanie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1, zawodnikami UKS Gladiator, związane było z udziałem naszego klubu w ogólnopolskim programie Kluby Sportowe Orange /KSO/, którego jesteśmy liderem.

W czasie wizyty ambasador KSO odwiedził naszą placówkę przy ul. Kopernika 14
i Dworskiego 104. Nasi uczniowie mogli wysłuchać interesujących historii ze sportowej kariery gościa. Padło wiele ciekawych pytań i jeszcze więcej ciekawszych odpowiedzi.

Kontynuuj czytanie „SPOTKANIE Z JERZYM DUDKIEM”

Rok 2016/2017

XIV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moje miejsce w Europie” Przemyśl 2017 r. ; nagroda Kamińska Mariola; wyróżnienie Szymański Łukasz

XVII Wojewódzki Konkurs Podkarpacka Tęcza pod hasłem „Zdrowe Podkarpacie” Dynów 2017r.  nagroda/III miejsce/  Pasierbski Piotr   ;wyróżnienie  Kruk Justyna

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Moja Mama, Mamusia, Mamunia” Bielsko Biała 2017r. nagroda  Kruk Justyna.

Regionalny Konkurs Plastyczny „Wielkanocne tradycje” CK Przemyśl 2017r. wyróżnienie  Kamińska Mariola.

XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój świat – Pejzaż” Lublin 2017r.  wyróżnienie  Galiczyński Kazimierz; wyróżnienie   Jendruch Marek;  kwalifikacja do wystawy  Kruk Justyna

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Polak, Węgier – Dwa Bratanki” Przemyśl 2017r. nagroda/II miejsce/  Kołodziej Patrycja; nagroda/III miejsce/  Repich Dominik ;  nagroda/III miejsce/  Jendruch Marek;  wyróżnienie  Kamińska Mariola; wyróżnienie Marciniec Grzegorz.

Wojewódzki Konkurs „Wiosna widziana Twoimi oczami….” Żyraków 2017r. wyróżnienie  Kamińska Mariola.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kwiat Dziełem Doskonałym” pod hasłem „Kwiaty Polne i Leśne” Polkowice 2017r. wyróżnienie  Marciniec Grzegorz; kwalifikacja do wystawy  Surdek Joanna

Międzyszkolny Wojewódzki Konkurs „Światowy Dzień Wody” Arboretum Bolestraszyce 2017r.  wyróżnienie  Olszowy Kacper

Regionalny Konkurs Plastyczny „Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne- kartka” CK Przemyśl 2016r.  wyróżnienie  Chabko Jakub; wyróżnienie   Marciniec Grzegorz ; kwalifikacja do wystawy  Lis Justyna

XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Tęczowy kalendarz” Tychy 2016r. nagroda  Kruk Justyna

XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Piękno Beskidów i Bieszczadów” Gorlice 2016r. nagroda  Dec Andrzej; nagroda   Leszczak Weronika

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie.

Witam Was serdecznie na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny 2017/2018. Mam nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze odpoczęli w czasie wakacji, nabrali sił i zapału do pracy.

Moi drodzy, jak w poprzednim roku w czasie wakacji staraliśmy się wykonać remonty, aby szkoła była dla Was bardziej miła, ładna i przyjazna. Dzięki temu będziecie mogli uczyć się w o wiele lepszych warunkach.

Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, ale z pewnością również rok odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności.
Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Nas, od Naszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku, jakim jest nasz Ośrodek.

Drodzy uczniowie  Musicie mieć świadomość, że już teraz pracujecie na to, jak będzie wyglądało Wasze życie za kilka lat. My, nauczyciele, postaramy się wspierać Was w tym zadaniu, będziemy pokazywać Wam odpowiednią drogę. Starajcie się o tym pamiętać.

Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów.
Bardzo bym chciała abyście w swoim postępowaniu pamiętali o słowach pewnego pisarza i duchownego, że „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”……   dlatego w tym szczególnym dla nas dniu  takiego bogactwa życzę Wam jak najwięcej.

Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów i problemów z uczniami, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. Pracownikom administracji i obsługi spokojnej i efektywnej pracy.
Rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

Rok szkolny 2017/2018  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 uważam za rozpoczęty.