http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/IMG_6692.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/MG_3156.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_20170310_120356.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Podkarpacki-Mityng-Pywacki-Olimpia-d-Specjalnych-w-Kolbuszowej-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Nasi-zawodnicy-na-meczu-Resovii-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0129-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0014-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSCN5624-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0334.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSC09688.jpg

Z życia ośrodka

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie.

Witam Was serdecznie na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny 2017/2018. Mam nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze odpoczęli w czasie wakacji, nabrali sił i zapału do pracy.

Moi drodzy, jak w poprzednim roku w czasie wakacji staraliśmy się wykonać remonty, aby szkoła była dla Was bardziej miła, ładna i przyjazna. Dzięki temu będziecie mogli uczyć się w o wiele lepszych warunkach.

Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, ale z pewnością również rok odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności.
Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Nas, od Naszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku, jakim jest nasz Ośrodek.

Drodzy uczniowie  Musicie mieć świadomość, że już teraz pracujecie na to, jak będzie wyglądało Wasze życie za kilka lat. My, nauczyciele, postaramy się wspierać Was w tym zadaniu, będziemy pokazywać Wam odpowiednią drogę. Starajcie się o tym pamiętać.

Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów.
Bardzo bym chciała abyście w swoim postępowaniu pamiętali o słowach pewnego pisarza i duchownego, że „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”……   dlatego w tym szczególnym dla nas dniu  takiego bogactwa życzę Wam jak najwięcej.

Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów i problemów z uczniami, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. Pracownikom administracji i obsługi spokojnej i efektywnej pracy.
Rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

Rok szkolny 2017/2018  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 uważam za rozpoczęty.

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dostojni Goście, Szanowni Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie!

Rok szkolny 2016/2017 dobiegł końca.

Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Uczniowie, których zasypywaliśmy pracami domowymi, kartkówkami, dziesiątkami wypracowań i setkami zadań doczekali się zasłużonego wypoczynku, ale też musimy to jasno powiedzieć: zdobyli nowe umiejętności. I dzisiaj z całą pewnością wszyscy wiedzą więcej niż we wrześniu….

W tym momencie nie mogę nie odnieść się do moich Koleżanek i Kolegów NAUCZYCIELI, którzy naprawdę ciężko pracowali. Obmyślali coraz to nowsze sposoby na to, by uczniom przekazać jak najwięcej tajników wiedzy i przygotować do zmagania się z najważniejszym sprawdzianem, jakim jest codzienne funkcjonowanie. Za nimi także niełatwy okres, bo oto zmienił się dyrektor.

Wszyscy uczyliśmy się siebie nawzajem, stając w obliczu różnych. Dziś w tym miejscu chcę powiedzieć, że współpraca z tak wspaniałym gronem pedagogicznym jest dla mnie zaszczytem i pouczającym doświadczeniem.

Szkoła to nie tylko budynek, nie tylko instytucja, szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy w sposób twórczy, odpowiedzialny i przyzwoity w niej współpracują, aby zrealizować w sumie tylko dwa cele, jakimi są NAUKA i WYCHOWANIE.

Ani jedno, ani drugie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i życzliwość rodziców. Bez udziału rodziców nie udałoby się zorganizować wielu szkolnych przedsięwzięć.

W sposób szczególny pragnę podziękować pracownikom obsługi i administracji, oraz naszej pani Lucynie pielęgniarce, która pewnie każdemu dyrektorowi udowodniła, że szkoła to drugi dom; to miejsce, o które należy dbać jak o środowisko rodzinne.

Za uśmiech dzieci, za słowa otuchy kierowane do mnie przez wielu rodziców oraz  nauczycieli, bardzo serdecznie dziękuję.

 

Rok szkolny 2016/2017 uważam za zamknięty, oczywiście zaraz po tym, jak wychowawcy klas dokonają wręczeń świadectw i zasłużonych nagród.

 

 

 

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej – rok szkolny 2016/2017

Dnia 12 października 2016 r. odbyła się Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, połączona z pasowaniem uczniów wszystkich klas pierwszych.

W części artystycznej uroczystości uczniowie zaprezentowali „Pokaz mody nauczycielskiej”. Odpowiednio dobrana muzyka i stroje wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.

Akademię swoją obecnością zaszczyciła delegacja gości z Niemiec.

Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klas: 5aż Szkoły Podstawowej, oraz Gimnazjum – 1aż , 2aż sp. oraz 3aż sp.  wraz z wychowawcami: p. Ireną Szczepanowicz, p. Justyną Pacławską, p. Ireną Sadowy oraz p. Julitą Węglińską-Szczygielską.

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WSZYSCY RAZEM”

25 maja 2017 r. odbył się, organizowany przez nasz Ośrodek, XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „WSZYSCY RAZEM” objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Na scenie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprezentowali swoje talenty i artystyczne możliwości: dzieci: z Oddziałów Przedszkolnych naszego Ośrodka, z Przedszkola Nr 11 z oddziałami integracyjnymi oraz z Prywatnego Przedszkola im. Marii Montessori, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7, Gimnazjum Nr 8, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy, uczestnicy: Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „Start” w Przemyślu. Wszystkie  prezentacje były na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

W Przeglądzie pomagali wolontariusze: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz słuchacze Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia zawodowego i ustawicznego w Przemyślu.

XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „WSZYSCY RAZEM” odbył się dzięki hojności i pomocy: Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego, Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Matusiewicza, INGLOT Sp. Zo.o., Capri Serwis Sp. Zo.o., Piekarni KACPER z Fredropola.

Wszystkim bardzo dziękujemy!

IX Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

13 czerwca 2017r. po raz 9 Przemyśl stał się podkarpacką stolicą bocce. Na zaproszenie SOSW nr1 i UKS Gladiator do grodu nad Sanem przyjechało 40 czołowych zawodników tej dyscypliny w województwie. W IX Podkarpackim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych udział wzięło 6 reprezentacji w tym:

 1. Grębów „Iskierka”
 2. Jasło „Piątka”
 3. Rudnik nad Sanem „Koszyczek”
 4. Stalowa Wola „Promyk”
 5. Strzyżów „Strzyżyki”
 6. Przemyśl „Gladiator”

Gra bocce to niezmiernie popularna dyscyplina sportowa, trenowana we wszystkich oddziałach Olimpiad Specjalnych, w liczbie blisko 1700 osób.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w 5 grupach żeńskich i 6 grupach męskich, rozgrywając systemem „każdy z każdym” łącznie 50 meczów. Zawodnicy bocce, którzy przyjeżdżają do Przemyśla od dziewięciu lat, przyzwyczaili nas do wspaniałej rywalizacji i niezapomnianych emocji sportowych. Nie inaczej było w tym roku!!! Wielkie Brawa

Tegoroczna edycja okazała się bardzo udana dla naszych podopiecznych, którzy wywalczyli łącznie 10 krążków w tym:

 • 4 złote medale – Barbara Wojdyła, Kamila Guziec, Piotr Wojdyła, Łukasz Zaleski
 • 2 srebrne medale – Katarzyna Wojdyła, Bogdan Wojdyła
 • 4 brązowe medale – Beata Wojdyła, Iwona Wojdyła, Krzysztof Czajka „Polska”, Paweł Najda

Gratulujemy!!!

Turniej dofinansowany został ze środków UM Przemyśl.

Gorące podziękowania dla sponsorów:

 • Astra S.A.
 • PGM Przemyśl
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu
 • Nieruchomości Pruchnik
 • Cukiernia u Zosi Stubno

Dziękujemy za pomoc wolontariuszom z ZSEiO w Przemyślu.

Przy organizacji zawodów udział wzięli: Joanna Bryzek, Małgorzata Biłas, Magdalena Psiur, Agnieszka Łach, Aneta Burak, Tadeusz Marciniec, Zbigniew Kiełtyka, Tomasz Bandrowicz
i Piotr Pająk

 

 

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W pierwszych tygodniach czerwca w całej Polsce odbywa się akcja czytelnicza Cała Polska czyta Dzieciom” czyli XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Również i w naszej szkole miały miejsce takie spotkania.  W pierwszym, które miało miejsce 07.06 uczestniczyli uczniowie Gimnazjum. Spotkanie poruszało tematykę uczuć, dobrych zachowań i miłych słów, które mamy dla innych osób. Zaproszeni uczniowie I LO w Przemyślu i z Gimnazjum Salezjańskiego przeczytali wiersze związane z tą tematyką,  przygotowali scenkę p.t „Zakochani” oraz pomagali zebrać i zapisać wszystkie dobre słowa jakie są nam znane. Okazało się, że tych słów jest naprawdę dużo! 🙂

Kontynuuj czytanie „XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”

Wycieczka tropem dinozaurów

Dnia 7 czerwca 2017r. niepełnosprawni uczniowie SOSW Nr 1 w Przemyślu wraz z wychowawcami poszukiwali śladów dinozaurów w  Bałtowskim Jura-Parku.

Dzieci podczas wycieczki mogły przenieść się w czasie i podziwiać dinozaury oraz z bliska obserwować życie prawdziwych dzikich zwierząt.

Hitem  wycieczki, okazało się Prehistoryczne Oceanarium, którego zwiedzanie  dostarczyło najwięcej emocji i wrażeń.

Wycieczka była bardzo udana, a  mogła odbyć się dzięki wsparciu sponsorów: PGNiG oddział w Sanoku, firmom „Piotruś Pan” ,  Antyki P. Bolechowski, P.Damaszko oraz Albatros Bus.

DZIĘKUJEMY

 

Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera

Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera już na stałe wpisał się w kalendarium imprez sportowo-rekreacyjnych Ośrodka i jest wizytówką naszej placówki i UKS Gladiator
w mieście Przemyśl. W środę 31 maja 2017 r. odbyła się 3 edycja tej imprezy biegowej.
W tym roku do testu przystąpiło ponad 150 uczestników, uczniów, rodziców, nauczycieli
i opiekunów. Przedsięwzięcie współfinansowane zostało ze środków UM Przemyśl. Tegoroczne biegi przeprowadziliśmy na nowym obiekcie sportowym naszego Ośrodka, boisku szkolnym.

Kontynuuj czytanie „Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera”

Uroczyste obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 27.04.2017r. odbyła się w naszym Ośrodku uroczystość z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Od czasu przywrócenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – 6 kwietnia 1990 roku jako święta państwowego, do tradycji naszego Ośrodka na stałe weszły obchody tego patriotycznego święta . Wychowanie patriotyczne jest naszym priorytetem   dlatego angażujemy dzieci  od najmłodszych lat. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klas ;  począwszy od pierwszej  klasy Szkoły Podstawowej  do trzeciej  Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką pań : Sylwii Gardian, Renaty, Torby,Ewy Zaremby, Agaty Kaszuby i Teresy Błażko.

„ Wiosenne tańce i zabawy z 4 kontynentów”.

W dniu 29 kwietnia br. odbył się występ uczniów ze ZSZ Nr 3 oraz SSPdP  w ramach obchodów „Dnia Ziemi”.   Nosił on tytuł „ Wiosenne tańce i zabawy z 4 kontynentów”.

Scenki muzyczne oraz tańce przedstawiały następujące kontynenty,  kraje lub kultury:

 Europa – scenka taneczna „Kiężniczka, książę oraz smok”, a następnie taniec grecki,

 Afryka – scenka taneczna „Biały człowiek na safari w Afryce”  wraz z tańcem murzyńskim, a następnie scenka taneczna „Sułtan wybiera żonę” wraz z tańcem arabskim,

Ameryka – scenka taneczna z fajką pokoju i indiańskim tańcem do słońca,
a następnie  współczesny taniec amerykański,

Azja – scenka  muzyczna „Japońskie picie herbaty i taniec z wachlarzem, a na końcu hinduski taniec z Bollywood połączony z indywidualną prezentacją każdego występującego ucznia.

Kontynuuj czytanie „„ Wiosenne tańce i zabawy z 4 kontynentów”.”