http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/09/MG_0150-Copy.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2018/04/inaczej_2018.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/MG_3156.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_20170310_120356.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Podkarpacki-Mityng-Pywacki-Olimpia-d-Specjalnych-w-Kolbuszowej-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Nasi-zawodnicy-na-meczu-Resovii-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0129-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0014-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSCN5624-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0334.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSC09688.jpg

Z życia ośrodka

Projekt Trzymaj Formę

Program „Trzymaj formę” był realizowany w roku szkolnym 2019/2020 w II semestrze w klasie 4sps dla dzieci z autyzmem w Szkole Podstawowej przez nauczyciela Izabelę Śliwiak-Kołaczek. Ponadto program był współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców, w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci. Odbywała się ona poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i naukę prawidłowego, czyli zróżnicowanego oraz zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Uczniowie m.in.:

– układali  swoje tygodniowe jadłospisy zgodnie z zasadami zbilansowanej diety z uwzględnieniem odp. ilości warzyw i owoców,

-opracowali piramidę żywieniową,

-malowali plakaty związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia,

        -wykonywali gazetki związane z prowadzeniem zdrowego i aktywnego trybu życia,

-brali udział w konkursach o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną,

-przygotowywali zdrowe sałatki owocowe połączone z prezentacją                          i degustacją różnych owoców,

Ponadto organizowali akcje promujące zdrowe odżywianie i aktywny styl życia, dokonywali oceny własnej aktywności fizycznej oraz stylu życia.                Program był także realizowany podczas nauki zdalnej,  dzieci  chętnie i wspólnie z rodzicami realizowali ciekawe zagadnienia.

Przygotowali m.in.

-ogródek, w którym zasiali rzeżuchę, szczypiorek oraz cytrynę,

-prezentowali aktywnie spędzanie czasu wolnego w domu podczas pandemii kornowirusa np. wykonywali ćwiczenia fizycznie w domu,

-odżywiali się zdrowo zgodnie z zasadami zbilansowanej diety,

-spędzali czas na świeżym powietrzu podczas wspólnych spacerów w gronie rodziny,

-zorganizowali także  rodzinny piknik na świeżym powietrzu, połączony ze zdrowymi przekąskami.

Wszystkie przedsięwzięcia organizowane w ramach programu ,,Trzymaj Formę” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Uczniowie realizujący program mieli okazję wykazać się swoimi pomysłami, umiejętnościami, talentami plastycznymi, kulinarnymi oraz sportowymi. Przy okazji dobrej zabawy i mile spędzonego czasu zdobyli odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące zdrowego odżywiania i higienicznego trybu życia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Okazało się, że wszyscy lubimy towarzystwo pluszowego misia i każde dziecko ma swojego ukochanego pluszaczka. W bibliotece szkolnej poznaliśmy historię powstania pierwszego misia. Spotkaliśmy się też z Misiami, którzy są głównymi bohaterami bajek, lubianych i czytanych na całym świecie. To nowe święto zostało ustanowione 25.11. 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej kochanej przez wszystkich maskotki. Jeżeli chcecie poznać tę historię, zapraszam do biblioteki… albo zapytajcie naszych najmłodszych  .

„Jesienne spotkania z poezją”

22.10.2019 odbylo się integracyjne „Jesienne spotkania z poezją” . Gościliśmy znaną przemyską poetkę p. Monikę Lach. Wsłuchując się w wiersze Poetki , odkrywaliśmy jakie emocje one w nas wzbudzają, a korzystając z pomocy emotikonek  wyrażaliśmy  je. Okazało się, że poezja dostarcza nam tylko pozytywnych emocji! Swoje wiersze zaprezentowały również nasze szkolne Poetki – Justynka Kruk i Dominika Cwynar. Aplauz i gromkie brawa uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy były prawdziwą nagrodą i podziękowaniem.  Obejrzeliśmy  również prezentacje  wierszy Justyny na  You Tube, które opracował p Wojciech Dutka. Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z koleżankami z SP nr 1 napisali wspólny jesienny wiersz i ozdobili jesiennymi kolorowymi liśćmi. Spotkanie przygotowały i poprowadziły Małgorzata Jaworek i Beata Zaleska.

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży, nasi  Dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, pracownicy ośrodka i rodzice uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej. Eucharystię odprawił i kazanie wygłosił nasz ksiądz katecheta Jakub Zborowski. Oprawę liturgiczną przygotowała Pani Elżbieta Maciołek, a służbę przy ołtarzu  katecheta Pan Wojciech Jucha. Modlitwą ogarnialiśmy nie tylko wszystkich związanych z naszym Ośrodkiem, ale wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny 2019/2020.

Młodzi Niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU

Uczniowski Klub Sportowy Gladiator otrzymał wsparcie Partnera Fundacji PZU.
W ramach projektu Młodzi Niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU realizowane będzie zadanie „Zdrowa i Bezpieczna Rodzina z Gladiatorem”. Naszym głównym celem jest wszechstronny rozwój psychofizyczny podopiecznych, rodziców, opiekunów, integracja społeczna. Budowanie prawidłowych wzorców dla bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Program zakłada prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych z: kolarstwa, badmintona oraz gry i zabawy. Całość przedsięwzięcia zakończy V Integracyjna Olimpiada Sportowa. Wszystkie działania finansowane są ze środków Fundacji PZU. Dziękujemy za zaufanie 

Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu.

26 września br. reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, zawodnicy Klubu Gladiator Przemyśl wzięli udział w Podkarpackim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu.

VIII edycja zawodów zgromadziła nad Jeziorem Tarnobrzeskim blisko 50 zawodników z 9 klubów Olimpiad Specjalnych Podkarpackie. Sportowcy ścigali się ze startu wspólnego na 3 dystansach: 1km /rowery trójkołowe/, 2km i 4km.

Kolarze przemyskiego klubu Gladiator należą do ścisłej czołówki
cyklistów Podkarpackiego Oddziału Olimpiad Specjalnych. Stanowią mocny fundament kadry wojewódzkiej, z sukcesami reprezentując Oddział w zawodach ogólnopolskich. 

W Tarnobrzegu nasi podopieczni pojechali na medal, a właściwe 7 medali, prezentując znakomite przygotowanie fizyczne. Medale wywalczyli:

  • Emilia Hanas – srebro 2km;
  • Adam Maliczowski – srebro 2km;
  • Seweryn Barszczak – srebro 2km;
  • Wiktor Kisiel – srebro 2km;
  • Łukasz Zaleski – złoto 2km;
  • Bogdan Wojdyła – złoto 2km;
  • Krzysztof Czajka – złoto 4km.

Znakomity wynik sportowy to efekt całorocznej, ciężkiej pracy, ogromnemu zaangażowaniu zawodników, rodziców oraz pracy trenera Piotra Pająka. Przygotowania sportowe klubu Gladiator Przemyśl wspiera Partner Fundacja PZU. Dziękujemy za zaufanie.

Nocny Maraton Pływacki z Okazji Podziemnego Państwa Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

W piątkowy wieczór 27 września br. nasi uczniowie, zawodnicy UKS Gladiator przybyli na krytą pływalnię POSiR, gdzie z inicjatywy klubu pływackiego Orka Przemyśl, organizowany był Nocny Maraton Pływacki z Okazji Podziemnego Państwa Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

W evencie udział wzięło ponad 100 osób. Pływali wszyscy: dzieci, młodzież, juniorzy, seniorzy, przedstawiciele klubów sportowych jak również osoby prywatne, miłośnicy pływania.

Formuła przedsięwzięcia była prosta: każdy uczestnik miał do dyspozycji 60 minut w wodzie, bijąc własne rekordy w pokonanym dystansie. Nasza reprezentacja nie mogła odpuścić tak zacnej imprezy sportowej. W składzie: Gabriela Huk, Filip Hanas, Wiktor Kisiel, Łukasz Zaleski, Mateusz Fejdasz, Krzysztof Czajka pod opieką trenera Piotra Pająka wypływała łącznie blisko 6,5 km. Pełen podziw i szacunek dla naszych zawodników za niebywałą  wytrwałości i wytrzymałości, pływając bez przerwy przez pełną godzinę. Brawo Wy!!!

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Dziękujemy za doping wspaniałych kibiców, rodziców obecnych na trybunach. Przygotowania sportowe UKS Gladiator wspiera Partner Fundacja PZU – Dziękujemy!!!

„Farma Iluzji” w Trojanowie

Na dzieci czekało wiele atrakcji – nudy nie było. Uczniowie  poznali wyjątkowy świat iluzji podczas wyjątkowej dla wszystkich lekcji czarów.  Zwiedzali wyjątkową Krzywą Chatę, kopalnię złota . Mieli okazję do aktywnego wypoczynku i zabawy na  placach zabaw i karuzelach. Wyjątkową atrakcją okazały się tratwy, na których mogli wykazać się siłą a rozrywka ta okazała się wyjątkowa , dała możliwość rywalizacji i przyniosła wiele radości i śmiechu.

Wycieczka nasza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów; 

PGNiG oddział w Sanoku

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie szkoły podstawowej naszego Ośrodka  uczestniczyli w wycieczce do parku rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie.

pan Zbigniew Ziober

firma „Plasmet”

Firma „Dudi-mex”

Pan Wiesław Kieryk

Wszystkim z całego serca DZIĘKUJEMY.

??
??
??