http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/IMG_6692.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/04/MG_3156.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_20170310_120356.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Podkarpacki-Mityng-Pywacki-Olimpia-d-Specjalnych-w-Kolbuszowej-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/Nasi-zawodnicy-na-meczu-Resovii-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0129-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0014-1.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSCN5624-2.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/IMG_0334.jpg
http://soswprzem.pl/wp-content/uploads/2017/03/DSC09688.jpg

Z życia ośrodka

Dzień Komisji Edukacji Narodowej – rok szkolny 2016/2017

Dnia 12 października 2016 r. odbyła się Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, połączona z pasowaniem uczniów wszystkich klas pierwszych.

W części artystycznej uroczystości uczniowie zaprezentowali „Pokaz mody nauczycielskiej”. Odpowiednio dobrana muzyka i stroje wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.

Akademię swoją obecnością zaszczyciła delegacja gości z Niemiec.

Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klas: 5aż Szkoły Podstawowej, oraz Gimnazjum – 1aż , 2aż sp. oraz 3aż sp.  wraz z wychowawcami: p. Ireną Szczepanowicz, p. Justyną Pacławską, p. Ireną Sadowy oraz p. Julitą Węglińską-Szczygielską.

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WSZYSCY RAZEM”

25 maja 2017 r. odbył się, organizowany przez nasz Ośrodek, XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „WSZYSCY RAZEM” objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Na scenie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprezentowali swoje talenty i artystyczne możliwości: dzieci: z Oddziałów Przedszkolnych naszego Ośrodka, z Przedszkola Nr 11 z oddziałami integracyjnymi oraz z Prywatnego Przedszkola im. Marii Montessori, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7, Gimnazjum Nr 8, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy, uczestnicy: Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „Start” w Przemyślu. Wszystkie  prezentacje były na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

W Przeglądzie pomagali wolontariusze: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz słuchacze Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia zawodowego i ustawicznego w Przemyślu.

XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „WSZYSCY RAZEM” odbył się dzięki hojności i pomocy: Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego, Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Matusiewicza, INGLOT Sp. Zo.o., Capri Serwis Sp. Zo.o., Piekarni KACPER z Fredropola.

Wszystkim bardzo dziękujemy!

IX Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

13 czerwca 2017r. po raz 9 Przemyśl stał się podkarpacką stolicą bocce. Na zaproszenie SOSW nr1 i UKS Gladiator do grodu nad Sanem przyjechało 40 czołowych zawodników tej dyscypliny w województwie. W IX Podkarpackim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych udział wzięło 6 reprezentacji w tym:

 1. Grębów „Iskierka”
 2. Jasło „Piątka”
 3. Rudnik nad Sanem „Koszyczek”
 4. Stalowa Wola „Promyk”
 5. Strzyżów „Strzyżyki”
 6. Przemyśl „Gladiator”

Gra bocce to niezmiernie popularna dyscyplina sportowa, trenowana we wszystkich oddziałach Olimpiad Specjalnych, w liczbie blisko 1700 osób.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w 5 grupach żeńskich i 6 grupach męskich, rozgrywając systemem „każdy z każdym” łącznie 50 meczów. Zawodnicy bocce, którzy przyjeżdżają do Przemyśla od dziewięciu lat, przyzwyczaili nas do wspaniałej rywalizacji i niezapomnianych emocji sportowych. Nie inaczej było w tym roku!!! Wielkie Brawa

Tegoroczna edycja okazała się bardzo udana dla naszych podopiecznych, którzy wywalczyli łącznie 10 krążków w tym:

 • 4 złote medale – Barbara Wojdyła, Kamila Guziec, Piotr Wojdyła, Łukasz Zaleski
 • 2 srebrne medale – Katarzyna Wojdyła, Bogdan Wojdyła
 • 4 brązowe medale – Beata Wojdyła, Iwona Wojdyła, Krzysztof Czajka „Polska”, Paweł Najda

Gratulujemy!!!

Turniej dofinansowany został ze środków UM Przemyśl.

Gorące podziękowania dla sponsorów:

 • Astra S.A.
 • PGM Przemyśl
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu
 • Nieruchomości Pruchnik
 • Cukiernia u Zosi Stubno

Dziękujemy za pomoc wolontariuszom z ZSEiO w Przemyślu.

Przy organizacji zawodów udział wzięli: Joanna Bryzek, Małgorzata Biłas, Magdalena Psiur, Agnieszka Łach, Aneta Burak, Tadeusz Marciniec, Zbigniew Kiełtyka, Tomasz Bandrowicz
i Piotr Pająk

 

 

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W pierwszych tygodniach czerwca w całej Polsce odbywa się akcja czytelnicza Cała Polska czyta Dzieciom” czyli XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Również i w naszej szkole miały miejsce takie spotkania.  W pierwszym, które miało miejsce 07.06 uczestniczyli uczniowie Gimnazjum. Spotkanie poruszało tematykę uczuć, dobrych zachowań i miłych słów, które mamy dla innych osób. Zaproszeni uczniowie I LO w Przemyślu i z Gimnazjum Salezjańskiego przeczytali wiersze związane z tą tematyką,  przygotowali scenkę p.t „Zakochani” oraz pomagali zebrać i zapisać wszystkie dobre słowa jakie są nam znane. Okazało się, że tych słów jest naprawdę dużo! 🙂

Kontynuuj czytanie „XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”

Wycieczka tropem dinozaurów

Dnia 7 czerwca 2017r. niepełnosprawni uczniowie SOSW Nr 1 w Przemyślu wraz z wychowawcami poszukiwali śladów dinozaurów w  Bałtowskim Jura-Parku.

Dzieci podczas wycieczki mogły przenieść się w czasie i podziwiać dinozaury oraz z bliska obserwować życie prawdziwych dzikich zwierząt.

Hitem  wycieczki, okazało się Prehistoryczne Oceanarium, którego zwiedzanie  dostarczyło najwięcej emocji i wrażeń.

Wycieczka była bardzo udana, a  mogła odbyć się dzięki wsparciu sponsorów: PGNiG oddział w Sanoku, firmom „Piotruś Pan” ,  Antyki P. Bolechowski, P.Damaszko oraz Albatros Bus.

DZIĘKUJEMY

 

Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera

Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera już na stałe wpisał się w kalendarium imprez sportowo-rekreacyjnych Ośrodka i jest wizytówką naszej placówki i UKS Gladiator
w mieście Przemyśl. W środę 31 maja 2017 r. odbyła się 3 edycja tej imprezy biegowej.
W tym roku do testu przystąpiło ponad 150 uczestników, uczniów, rodziców, nauczycieli
i opiekunów. Przedsięwzięcie współfinansowane zostało ze środków UM Przemyśl. Tegoroczne biegi przeprowadziliśmy na nowym obiekcie sportowym naszego Ośrodka, boisku szkolnym.

Kontynuuj czytanie „Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera”

Uroczyste obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 27.04.2017r. odbyła się w naszym Ośrodku uroczystość z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Od czasu przywrócenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – 6 kwietnia 1990 roku jako święta państwowego, do tradycji naszego Ośrodka na stałe weszły obchody tego patriotycznego święta . Wychowanie patriotyczne jest naszym priorytetem   dlatego angażujemy dzieci  od najmłodszych lat. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klas ;  począwszy od pierwszej  klasy Szkoły Podstawowej  do trzeciej  Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką pań : Sylwii Gardian, Renaty, Torby,Ewy Zaremby, Agaty Kaszuby i Teresy Błażko.

„ Wiosenne tańce i zabawy z 4 kontynentów”.

W dniu 29 kwietnia br. odbył się występ uczniów ze ZSZ Nr 3 oraz SSPdP  w ramach obchodów „Dnia Ziemi”.   Nosił on tytuł „ Wiosenne tańce i zabawy z 4 kontynentów”.

Scenki muzyczne oraz tańce przedstawiały następujące kontynenty,  kraje lub kultury:

 Europa – scenka taneczna „Kiężniczka, książę oraz smok”, a następnie taniec grecki,

 Afryka – scenka taneczna „Biały człowiek na safari w Afryce”  wraz z tańcem murzyńskim, a następnie scenka taneczna „Sułtan wybiera żonę” wraz z tańcem arabskim,

Ameryka – scenka taneczna z fajką pokoju i indiańskim tańcem do słońca,
a następnie  współczesny taniec amerykański,

Azja – scenka  muzyczna „Japońskie picie herbaty i taniec z wachlarzem, a na końcu hinduski taniec z Bollywood połączony z indywidualną prezentacją każdego występującego ucznia.

Kontynuuj czytanie „„ Wiosenne tańce i zabawy z 4 kontynentów”.”

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

23.05.17 uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w Koncercie Muzyki Klasycznej, który odbył się w Towarzystwie Muzycznym w Przemyślu. Wychowankowie wysłuchali utworów najwybitniejszych kompozytorów muzyki poważnej m.in J.S Bacha, A.Vivaldiego, G.Bacewicz. Mieli możliwość zobaczenia i wysłuchania utworu  granego na rzadkim instrumencie- klawesynie. Piękno muzyki klasycznej mocno wpływało na emocje słuchaczy koncertu, którzy gromkimi brawami nagradzali młodych artystów. Uczniowie mogli spróbować gry na instrumentach, brali udział w konkursie dot.znajomości budowy instrumentów i pochodzena kompozytorów wysłuchanych utworów oraz  odgadywali i kojarzyli usłyszane dźwięki. Koncerty w których mamy możliwość uczestniczyć przynoszą wiele radości, kształtują gust muzyczny i pozytywnie wpływają na nasze uczucia.

Kontynuuj czytanie „KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ”

Konkurs Recytatorsko – Wokalny ,,Radosne słowo, wiersz lub piosenka dla Mamy”

W dnia 18 maja 2017r. odbył się międzyszkolny Konkurs Recytatorsko – Wokalny ,,Radosne słowo, wiersz lub piosenka dla Mamy”. Patronat nad  konkursem objęła Fundacja Książąt Lubomirskich z siedzibą w Warszawie.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z :

Frysztaka- Wiktoria Szczepaniak, Dominika Krzyżak, Karolina Sikora,
Jarosławia- Mateusz Golański, Damian Kompel,
Lubaczowa – Karol Dorota , Sylwia Ciepła,
Mrowli -Klaudia Nowak i  Szymon Łuszczki, Seweryn Nosek,
 z Zespółu Szkolno- Przedszkolnego z oddziałami Integracyjnymi w Orłach –  Marcelina Semczuk oraz
uczniowie z naszego Ośrodka-  Robert Burak, Dominika Cwynar, Klaudia Karpiak, Agata Łoza, Justyna Rowińska.

Komisja oceniająca uczestników, w skład której weszły: Pani Anna Wawro – przewodnicząca jury, siostra Klara Machulska oraz Pani Monika Kamińska przyznała pięć szczególnych wyróżnień. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.  Z Naszego Ośrodka otrzymała je Dominika Cwynar, którą przygotowywała do konkursu Pani Magdalena Morajda – Mazur.

Konkursy o takim charakterze cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie jest to możliwość realizacji marzeń artystycznych poprzez autoprezentację, możliwość odniesienia sukcesu a równocześnie praca nad pokonaniem lęku związanego z występem publicznym, okazja do nawiązania nowych znajomości, poznania rówieśników.  Miło nam było gościć nie tylko uczestników konkursu wraz z opiekunami ale również Rodziców.

Organizatorzy Katarzyna Obłoczyńska , Dorota Mazur